e-TOLL

W czerwcu 2021 r. uruchomiony został System Poboru Opłaty Elektronicznej Krajowej Administracji Skarbowej o nazwie
e-TOLL.

Czym jest e-TOLL?

System e-TOLL służy do poboru opłat za przejazd pojazdem ciężkim (powyżej 3,5 tony) po płatnych drogach krajowych oraz za przejazd po płatnych odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) dla pojazdów ciężkich i lekkich. System oparty jest o technologię wyznaczania pozycji użytkownika przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic. Administratorem systemu danych jest Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Od 1 lipca trwa okres przejściowy dla przewoźników. Oznacza to, że równolegle funkcjonują dwa systemy – viaTOLL i nowy e-TOLL. System e-TOLL zastąpi viaTOLL, z dniem 30 września 2021 roku.Certyfikacja

Rozwiązania WEB-SAT uzyskały zgodę Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na przyłączenie systemu teleinformatycznego oraz urządzeń do systemu e-TOLL. Nasze urządzenia GPS przeszły pozytywnie testy integracyjne, spełniając wszystkie wymogi techniczne.

ZOBACZ CERTYFIKAT

Jakie urządzenia są kompatybilne z systemem e-TOLL?

By korzystać z systemu e-TOLL, należy zarejestrować się w IKK na stronie etoll.gov.pl oraz wskazać urządzenie, przy użyciu którego będą przekazywane dane geolokalizacyjne do nowego systemu. Użytkownicy mogą wybrać najwygodniejszy dla nich sposób przekazywania danych do systemu:

OBU z ang. On Board Unit

Przenośne urządzenie lokalizacyjne, podłączone do akumulatora. Urządzenie pokładowe klasy GPS/GNSS, przesyła dane geolokalizacyjne do systemu e-TOLL, za pośrednictwem zdalnej transmisji danych.

Do dyspozycji kierowcy jest Aplikacja mobilna WEB-SAT, informująca o statusie działania systemu e-TOLL. Należy również pamiętać, aby korzystając z urządzeń OBU, zarejestrować się także w systemie e-TOLL i przypisać dane urządzenie OBU do pojazdu, w którym jest ono podłączone.

ZSL Zewnętrzne Systemy Lokalizacyjne

Urządzenie lokalizacyjne, podłączone na stałe do instalacji elektrycznej pojazdu. Wyposażone jest w zewnętrzną antenę GPS oraz GSM, zamontowane pod kokpitem przez wykwalifikowanego instalatora WEB-SAT. ZSL pozwala na przesyłanie danych geolokalizacyjnych do systemu e-TOLL oraz pełny monitoring logistyczny pojazdu w jednym czasie.

Do dyspozycji kierowcy jest również Aplikacja mobilna WEB-SAT informująca o statusie działania systemu e-TOLL. Wymagane jest zarejestrowanie się w systemie e-TOLL i przypisanie urządzenia pokładowego do wybranego pojazdu.


Aplikacja mobilna

Dzięki Aplikacji mobilnej WEB-SAT, kierowca jest w stanie na bieżąco kontrolować status działania systemu e-TOLL. Klarowne informacje zawarte w Aplikacji mobilnej WEB-SAT, w czasie rzeczywistym, obrazują aktualny stan systemu e-TOLL w pojeździe. Dodatkowo każdemu użytkownikowi, zapewniamy najskuteczniejsze metody powiadomień wychodzące z aplikacji: push i e-mail. Gwarantuje to stały przepływ informacji między systemem, a kierowcą.

Czym jest e-TOLL?

Aplikacja mobilna WEB-SAT daje również możliwość wyłączenia i włączenia systemu e-TOLL w pojeżdzie, w dowolnym momencie użytkowania.Wybierz opcje dla swojej Firmy

e-TOLL Usługa umożliwia korzystanie z nowego Systemu Poboru Opłat Drogowych Zawiera:
 • Wysyłanie danych e-TOLL zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów
 • Niezawodne urządzenie OBU/ZSL
 • System kompatybilny z SENT GEO
 • Sygnalizacja e-TOLL. System informowania kierowcy o działaniu systemu e-TOLL - Aplikacja mobilna WEB-SAT. Rozwiązanie to, pozwala na skuteczne uniknięcie mandatów karnych w przypadku problemów technicznych z transmisją danych lub braku sygnału GPS trwających dłużej niż 15 min.
e-TOLL + WEB-SAT Usługa umożliwia korzystanie z nowego Systemu Poboru opłat drogowych oraz zapewnia monitoring logistyczny GPS pojazdu wraz z dostępem do wszystkich funkcjonalności platformy WEB-SAT. Zawiera:
 • Wysyłanie danych e-TOLL zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów
 • Niezawodne urządzenie OBU/ZSL
 • System kompatybilny z SENT GEO
 • Sygnalizacja e-TOLL. System informowania kierowcy o działaniu systemu e-TOLL - pulsująca dioda (opcja dodatkowa) zamontowana w dowolnym miejscu w kabinie pojazdu, jak również Aplikacja mobilna WEB-SAT, która w czasie rzeczywistym przekazuje status działania systemu e-TOLL. Rozwiązanie to, pozwala na skuteczne uniknięcie mandatów karnych w przypadku problemów technicznych z transmisją danych lub braku sygnału GPS trwających dłużej niż 15 min.
 • Dostęp do platformy WEB-SAT, która zapewnia wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, w tym Mapy Google w wersji Premium
 • Odczyt ponad 30 kontrolek z deski rozdzielczej pojazdu i 60 informacji logistycznych z magistrali CAN
 • Elastyczny system raportowy dostępny w WEB-SAT
 • Możliwość przeglądania danych na wewnętrznych zakładkach, dzięki czemu w jednym oknie przeglądarki mamy dostęp do niezliczonej liczby raportów i analiz
 • Zdalne pobieranie danych z tachografów cyfrowych oraz kart kierowców
 • Pobieranie informacji o czasie pracy kierowców
 • Komunikacja z kierowcą / identyfikacja kierowcy / jazda służbowa
 • Skuteczny Eco-Driving
 • Faktyczny pomiar paliwa - zaawansowana obsługa magistrali CAN
 • System analizy przebiegu wypadku drogowego Intuicyjna aplikacja mobilna na iOS i Android

Dlaczego warto wybrać WEB-SAT do obsługi systemu e-TOLL?

Sygnalizacja e-TOLL, dioda informująca kierowcę o działaniu systemu

Wysokiej jakości urządzenia

Sieć serwisowo-magazynowa na terenie całego kraju

Urządzenia WEB-SAT, działające na obszarze Unia Europejska i Świat

Ponad 15 letnie doświadczenie zespołu specjalistów WEB-SAT

Montaż urządzeń na terenie całej Polski, ponad 40 instalatorów

Oddziały WEB-SAT w ponad 8 krajach, m.in. Wielka Brytania, Australia, Chile, Litwa, Turcja

Profesjonalna pomoc i wsparcie techniczne WEB-SAT

Atrakcyjna oferta WEB-SAT

Indywidualne podejście do potrzeb Klientów